Araçtan Gelen Sesler Nasıl Bulunur?

Araçtan Gelen Sesler Nasıl Bulunur?


Motordan gelen sesler kimi zaman araç sahiplerinin moralini bozabilir. Araçlarımız aynen insanlarda olduğu gibi ters bir şey gittiği zaman bize çeşitli belirtilerle sorun olduğunu anlatmaya çalışırlar. Bu belirtiler kimi zaman egzoz dumanının rengi ve kokusu ile, kimi zaman performans düşüklüğü ile kimi zaman da dengesiz sürüş özellikleri ile olabilir. Ayrıca çeşitli yerlerden gelen farklı sesler de sorun olabileceğini gösteren önemli belirtilerdir. Bazı durumlarda hem performans değişikliği, hem koku hem de ses ile  kendini gösterebilen bu sorunlar bazen de tek bir belirti ile kendini gösterebilir.
Araçtan gelen sesler ise basit bir şeyin sonucu olabilirken bazen de büyük bir problemin habercisi olabilirler ve oldukça farklı tarz ve şiddette gerçekleşebilirler. Kimi zaman kabin içinden bu sesleri duymak mümkünken kimi zaman araç dışındayken bile duymak oldukça zor olabilir. Ayrıca aracın markasına, modeline, motor tipine ve yaptığı kilometreye göre değişebilecek olan bu sesler birbirleri ile de karıştırılabilir. Bununla beraber tarif edilene benzer bir ses başka bir bölümden de geliyor olabilir. Bu nedenle nereden geldiğini iyi anlamak ve aracımızı en kısa sürede servise götürmek gereklidir.

Aşağıdaki derlediğimiz sesler bu konuda size fikir verecektir ancak tahmin ve tecrübe ötesine geçme ihtimali de vardır. Aracınızda duyacağınız seste ve örnek gösterdiğimiz seste de farklılık olabileceğini düşünerek yanılma ihtimaline karşı lütfen konuyu mutlaka servisinize danışın. Verilen bilgilerin tümü ön bilgi amaçlıdır. Takipçilerimizin eklemek istedikleri sesler var ise bize iletişim kısmından ulaşarak bildirmeleri yeterlidir.

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.